DANCE MOVES CITIES

R-dance-moves-city-RGBDance Moves Cities to dwuletni (2013-2014) projekt edukacyjno-artystyczny, realizowany przez Krakowskie Reminiscencje Teatralne, New Theatre Institute of Latvia (Ryga, Łotwa) oraz Indisciplinarte (Terni, Włochy). Jego ideą jest zbudowanie kontaktów między środowiskami tanecznymi miast, biorącymi udział w projekcie, rozwijanie potencjału lokalnych artystów, a także odkrywanie miejsc, które w przyszłości mogłyby stać się miejscami dla tańca, oraz zwiększenia obecności tańca współczesnego w świadomości mieszkańców.

Dance Moves Cities ma charakter cyklicznego laboratorium choreograficznego prowadzonego przez trzech zaproszonych “choreografów-rezydentów”. Laboratorium będzie mieć formę trzech kilkutygodniowych sesji, odbywających się na przestrzeni dwóch lat.

Każda sesja warsztatowa zakończona będzie publicznym pokazem pracy.

Zakończenie projektu Dance Moves Cities będzie miało miejsce w Rydze w 2014 roku jako jedno z wydarzeń  w programie Europejskiej Stolicy Kultury. Uczestnicy projektu z trzech miast spotkają się w Rydze, by wspólnie stworzyć finałowe działania dla publiczności.

Lokalni uczestnicy projektu będą wybrani na podstawie wcześniejszych artystycznych doświadczeń, zaangażowania w lokalną społeczność tańca, pomysłowości oraz dyspozycyjności czasowej. Projekt jest adresowany do tancerzy i choreografów, którzy chcą w przyszłości być samodzielnymi twórcami , ale którzy nie mają jeszcze za sobą profesjonalnego debiutu choreograficznego.

W 2014 roku w ramach projektu w Krakowie odbyły się dwie rezydencje.  Koen Augustijnen przygotował pokaz Galeryja Krakoffska,
a Vera Mantero ciało myślącektóre będzie można zobaczyć w czasie 39. edycji RMNSC.

kontakt: dance@rmnsc.pl

Opiekunami artystycznymi krakowskiej części projektu są Dominika Knapik i Wojtek Klimczyk.

Inicjatorki projektu: Anna Lewanowicz, Linda Di Pietro, Laura Stašāne

Organizator:
ROTUNDA
Partnerzy projektu:

INIDISCIPLIANRELATVIJAUS IMiT_logo
Przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej:
KULTURA_Ue

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

mkdin